All for Joomla All for Webmasters

Kırıkkale'nin Hasandede kasabasında doğmuştur. İlk, orta ve lise öğretimini burada tamamlamıştır. Bağlama ile tanışması 7 yaşında olmuştur, ilk hocam 'babam' demiştir. Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur.

Üniversitede eğitimine  devam ederken bozlaklar ve baraklar üzerine araştırmalar yapmıştır. Mezun olduktan sonra aktif müzik hayatı hız kazanıp, yurt içinde ve yurt dışında konser ve festival organizasyonlarına katılmıştır.

Antalya’da ikamet ettiği dönemde özel çalışmalar yapmıştır.

Antalya’dan sonra İstanbul’da müzik çalışmalarına devam ederken bir yandan da (2006 yılında) Yüksek Lisans, eğitimini tamamlayıp,Orta Anadolu ve köylerinde türkü derleme çalışmaları yapmıştır..

05- Temmuz- 2008 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi  desteği ile düzenlenen 9. Uluslararası Sürmeli Festivali ''Nida Tüfekçi Altın Bağlama Kültür Sanat Ödülleri" adını taşıyan organizasyonda Türk Halk Müziği İcracılık dalında altın bağlama ödülüne layık görülmüştür..

Müzik sevdalısı ağabeyi Ferhat Demirhan, Fatih Demirhan'a müzik yaşantısının her anında destek olmuştur, ondan bir çok şey öğrenmiştir. Birlikte birçok beste çalışması yapmaktadırlar. Bitmez tükenmez bir aşk ile bu sevda yolculuğuna devam etmektedirler.

*Ağabeyi Ferhat DEMİRHAN ile beraber yaptıkları  'ZEMHERİLER GEÇTİ' isimli albüm ,İber müzik aracılığıyla Haziran 2010 'da türkü dostlarıyla buluştu..

*Müzik Yönetmenliğini Fatih Demirhan'ın yaptığı Ferhat Demirhan'ın solo albümü 'BİR SOLUK' ise 'Arda Müzik' aracılığıyla Mayıs 2015'de türkü dostlarıyla buluşmuştur..

*Fatih Demirhan'ın solo albümü 'BERGÜZAR' Kasım 2016 'da ,Duy Müzik ve Meyan Müzik aracılığıyla ile siz türkü dostlarıyla buluştu.

 

Fatih DEMİRHAN

Yazdır e-Posta